Bieżące informacje

Policjanci nie będą pobłażliwi wobec osób, które nie przestrzegają restrykcji związanych z koronawirusem

Data publikacji 08.10.2020

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy cyklicznie sprawdzają czy mieszkańcy Legnicy i powiatu legnickiego stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust zarówno przez klientów placówek handlowych i pracowników sklepów ja i również obsługę punktów gastronomicznych. Podczas kontroli będą bezwzględnie wymagać stosowania się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Mundurowi sprawdzają, czy konsumenci i osoby zatrudnione w obiektach gastronomicznych, zgodnie z zaleceniami stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust. Biorąc pod uwagę rosnącą ilość zachorowań, prowadzone działania mają przede wszystkim ograniczyć ryzyko zakażeń  i rozprzestrzenianie się wirusa. Policjanci podczas przeprowadzonych kontroli zauważyli, że pomimo znacznego wzrostu liczby chorych, wiele osób nie przestrzega przepisów w tym zakresie i dalej lekceważy ten obowiązek. Zarówno policjanci jak i służby sanitarne bezwzględnie wymagają stosowania maseczek w wyznaczonych miejscach i nie tylko pouczają o zagrożeniu i odpowiedzialności prawnej ale również nakładają mandaty karne. Policjanci nie będą podchodzić pobłażliwie do osób nie stosujących się do obowiązujących zaleceń.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu legnickiego, apelujemy o respektowanie przepisów związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych, stosowanie maseczek zakrywających usta i nos oraz przestrzeganie zasad utrzymania odpowiedniej odległości. Pamiętajmy aby unikać miejsc gromadzenia się osób, bo tam możemy narazić się na zakażenie. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra.

 

asp. Anna Grześków

Powrót na górę strony
Polska Policja