Bieżące informacje

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 20.02.2021

Od poniedziałku rusza inicjatywa koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości pn. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Jak co roku akcja ma na celu niesienie bezpłatnej prawnej pomocy ofiarom przestępstw przez przedstawicieli policji, sądów, prokuratury, organizacji pomocowych i pozarządowych.

Obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem rozpoczynają się w poniedziałek 22 lutego br. i potrwają do końca tygodnia. Czas trwania ma charakter symboliczny, ponieważ mieszkańcy Legnicy i powiatu legnickiego mogą liczyć na pomoc Policji przez cały rok bez względu na porę dnia i nocy. Takie działania zawiązane są z ustanowieniem Dnia Ofiar Przemocy, który w tym roku przypada na 22 lutego. Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze chętnie angażują się w realizację projektu przekazując zainteresowanym niezbędne informacje i niosąc pomoc pokrzywdzonym, którzy mogą nie być świadomi swoich praw. Przedsięwzięcie ma zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taka pomoc w formie bezpłatnych porad prawnych oraz wsparcia psychologicznego będzie udzielana w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z zachowaniem reżimu sanitarnego porady organizowane mogą być w różnych formach – teleporad, spotkań on-line lub tradycyjnych spotkań.

Zainteresowanych uzyskaniem porady zapraszamy do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przy ulicy Asnyka 5 oraz Komisariatu Policji w Chojnowie ul. Wojska Polskiego 15.

asp. Anna Grześków

Powrót na górę strony
Polska Policja