Bieżące informacje

Areszt dla 40-letniego chojnowianina za dokonywanie przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu

Data publikacji 22.02.2021

Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 40-latka, który usłyszał kilkanaście zarzutów dokonywania przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu. Mężczyzna między innymi dopuścił się czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy oddając w ich kierunku strzał z broni typu wiatrówka. Sąd Rejonowy w Złotoryi zastosował wobec przestępcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kiedy funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie udali się na interwencję do 40-letniego mężczyzny, nie spodziewali się, że ten dokona wobec nich czynnej napaści. Chojnowianin widząc przybyłych na miejsce policjantów bez wahania wyjął długą broń typu wiatrówka ładowanej amunicją śrutową i oddał strzał w ich kierunku. Na szczęście działanie adresata interwencji okazało się bezskuteczne, a tym samym policjanci nie doznali żadnych obrażeń ciała. Mężczyzna został przez nich natychmiast obezwładniony i doprowadzony do policyjnego aresztu.
Zebrany materiał dowodowy, oprócz czynnej napaści, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu kilkunastu innych zarzutów dokonywania przestępstw przeciwko życiu, zdrowi i mieniu. Wysokość poniesionych strat powstałych w wyniku kradzieży alkoholu i tableta, a także  zniszczenia drzwi jednego z hoteli oraz reklam zewnętrznych jednego z obiektów handlowych, opiewa na kwotę ponad 5 tys. złotych.

Na wniosek Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie oraz Prokuratury Rejonowej w Złotoryi, Sąd Rejonowy zastosował wobec przestępcy środek  zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

asp. Anna Grześków

Powrót na górę strony
Polska Policja