Bieżące informacje

„Senior online”- internetowe spotkanie z seniorami już w najbliższy poniedziałek. Skorzystaj z linku w komunikacie.

Data publikacji 22.02.2021

Komenda Miejska Policji w Legnicy jako jedna z 26 jednostek województwa dolnośląskiego będzie realizowała pilotażowy program szkoleń na żywo w sieci, który jest skierowany dla seniorów. Celem koncepcji jest zapoznawanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegania przestępstwom takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie świadomości na temat własnego bezpieczeństwa. W najbliższy poniedziałek (1 marca br.) rozpocznie się pierwsze spotkanie z legnickimi stróżami prawa.

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym, uzyskają m.in. informacje na temat najczęściej występujących zdarzań z ich udziałem na terenie Legnicy i powiatu legnickiego. Będą mogli również zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po nim, odpowiedzą policjanci.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z policjantami, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy. Odbędzie się ono w dniu 1 marca 2021 roku o godzinie 9.00 w serwisie YOUTUBE – PROFIL Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

asp. Anna Grześków

Powrót na górę strony
Polska Policja