Bieżące informacje

Zniszczył drzwi, bo zapomniał kluczy do mieszkania

Data publikacji 23.02.2021

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 47-letniemu obywatelowi Ukrainy, który dokonał uszkodzenia mienia w wynajmowanym mieszkaniu na terenie miasta. Śledczy ustalili, że w poprzednio zajmowanym lokalu dopuścił się tego samego przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy udali się do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie miało dojść do uszkodzenia mienia. Na miejscu zastali sprawcę zniszczenia drzwi wejściowych oraz jego współlokatora, który próbował interweniować wobec swojego znajomego. Jak się później okazało jego działanie przyniosło odwrotny skutek, ponieważ mężczyzna został uderzony w twarz i odstąpił od uspokajania wzburzonego kolegi.
Mundurowi natychmiast skutecznie obezwładnili  agresywnego obywatela Ukrainy i doprowadzili do policyjnego aresztu.
Śledczy ustalili, że w poprzednio wynajmowanym lokalu mężczyzna dopuścił się tego samego  przestępstwa, dlatego też otrzymał wypowiedzenie umowy najmu. Straty, jakie ponieśli właściciele opiewają na kwotę niemal 2,5 tys. złotych.

Za popełnione przestępstwa Sąd może zastosować wobec 47-latka karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Anna Grześków

Powrót na górę strony
Polska Policja