Bieżące informacje

Legniccy policjanci uderzają w przestępczość narkotykową

Data publikacji 01.03.2021

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zlikwidowali plantacje marihuany w jednym z mieszkań na terenie powiatu legnickiego. Dzięki zaangażowaniu i wnikliwej pracy operacyjnej niemal 5 tys. porcji handlowych narkotyku o wartości rynkowej blisko 100 tys. złotych nie trafi do obrotu. Zatrzymanemu 21-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, który zajmował się produkcją narkotyków. W zajmowanym mieszkaniu ujawniono trzy namioty i profesjonalnie przygotowaną plantację konopi za specjalistycznymi lampami, wentylatorami i nawozami. Policjanci zabezpieczyli  ponad 50 krzewów konopi w końcowej  fazie wzrostu oraz część ściętych i wysuszonych łodyg  z kwiatostanami oraz około 2,5 kg przygotowanego gotowego suszu roślinnego.
Funkcjonariusze oszacowali, że z ujawnionej plantacji można było uzyskać niemal 5  tys. porcji rynkowych narkotyku o wartości blisko 100 tys. złotych.

Wobec zatrzymanego „ogrodnika” zajmującego się uprawą roślin zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe w kwocie 25 tyś. złotych. Za posiadanie, przygotowanie i wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Anna Grześków

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.36 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.44 KB
    deskrypcja
Powrót na górę strony
Polska Policja