Bieżące informacje

Kierował pod wpływem narkotyków i posiadał przy sobie marihuanę

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 27-latka, który pod wpływem narkotyków, kierował samochodem osobowym. Oprócz tego mężczyzna posiadał, przy sobie środki odurzające w postaci metamfetaminy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

28 lutego br., o godzinie 15.35, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, podczas pełnienia służby w Legnicy, na ulicy Muzealnej, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes. Funkcjonariusze podczas legitymowania 27-latka, zwrócili uwagę na jego powiększone źrenice i ciągłe unikanie kontaktu wzrokowego. Mundurowi mając przypuszczenie, że mężczyzna może być, pod wpływem narkotyków, przeprowadzili mu badanie narkotestem. Już po chwili, test na zawartość narkotyków zabarwił się i wykazał pozytywny wynik na zawartość narkotyków z grupy amfetamina/metamfetamina. W trakcie przeszukania legniczanina policjanci ujawnili zawiniątko z zawartością środków odurzających w postaci marihuany.
27-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.
Przypominamy, że w świetle obowiązującego prawa za posiadanie narkotyków, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.
podkom. Jagoda Ekiert

 

  • marihuana położona na sreberku
Powrót na górę strony
Polska Policja