Bieżące informacje

Działania Prędkość - zero tolerancji dla piratów drogowych

3 marca br. legniccy policjanci przeprowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne w ramach akcji „Prędkość”. Funkcjonariusze będą nieugięci wobec osób łamiących przepisy prawa ruchu drogowego.

Na legnickich drogach wciąż dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. W związku z tym, istnieje konieczność powtarzania wielokrotnie podejmowanych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Już 3 marca ponownie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeprowadzą na terenie powiatu legnickiego akcje pn. „Prędkość”.
Pamiętać należy, iż nieodpowiednie przygotowanie do podróży, agresywna jazda, niedostosowanie prędkości, do obowiązujących przepisów prawnych kodeksu drogowego, bądź do panujących na drogach warunków atmosferycznych, może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia. Policjanci będą restrykcyjnie stosować środki karne z nieodpowiedzialnej jazdy.
Po raz kolejny apelujemy, aby przestrzegać ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, a także zachowywać szczególną ostrożność na drogach, dostosowując prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych.

podkom. Jagoda Ekiert

  • samochód policyjny marki bmw nieoznakowany z tyłu na szybie ma wyświetlony napis za nami. Za tym samochodem stoi samochód koloru bordowego
Powrót na górę strony
Polska Policja