Bieżące informacje

Policjanci przeprowadzają kontrole również w autobusach komunikacji miejskiej

Data publikacji 02.03.2021

Legniccy policjanci nieustannie przeprowadzają kontrole związane z przestrzeganiem obostrzeń dotyczących nakazu zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Czuwając nad bezpieczeństwem pieszych i pasażerów autobusów komunikacji miejskiej, zwracają uwagę na osoby, które nie stosują się do przepisów mających ograniczyć rozprzestrzeniania się wirusa.

W codziennej służbie policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy stale kontrolują osoby, które w sposób lekceważący podchodzą do aktualnych obostrzeń w związku z występującym zagrożeniem epidemiologicznym.
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w trosce o bezpieczeństwo pieszych dokonują kontroli zarówno spacerowiczów jak i osób korzystających z transportu publicznego. W autobusach komunikacji miejskiej sprawdzają, czy zachowane są warunki przewożenia określonej liczby osób.   
Pomimo tego, że kierujący samochodami osobowymi nie mają obowiązku zakrywania nosa i ust, to mundurowi przypominają o konieczności zakładania maseczek podczas wizyty u mechanika, wulkanizatora czy na stacjach benzynowych.
Działania mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa i zdyscyplinowanie mieszkańców miasta i powiatu legnickiego pod kątem obowiązujących nakazów i zakazów.

asp. Anna Grześków

Powrót na górę strony
Polska Policja