Bieżące informacje

Kolejnych pięciu kierowców utraciło swoje uprawnienia do kierowania pojazdami

Data publikacji 02.04.2021

Mimo tak licznych działań policyjnych, apeli o jazdę zgodnie z przepisami i zdjęcie nogi z gazu, zdarzają się kierowcy, którzy znacznie przekraczają prędkość na obszarze zabudowanym. W ciągu dwóch dni legnicka drogówka zatrzymała 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości.

Codziennie legnicka drogówka kontroluje prędkość w miejscach, gdzie często mieszkańcy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazują jako zagrożenie, przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze podczas pomiaru szybkości, w ciągu dwóch dni zatrzymali, aż 5 praw jazdy za poruszanie się o 50 km/h więcej niż wynosiła dopuszczalna prędkość.
Przypomnijmy!
Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd, to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego, będzie kierował pojazdem, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.
Apelujemy zatem do kierowców o zdjęcie nogi z gazu, ostrożność i rozwagę. Na drogach panują zmienne warunki atmosferyczne. Nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

podkom. Jagoda Ekiert

Powrót na górę strony
Polska Policja