Bieżące informacje

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego 36-latka i ujawnili przy nim narkotyki

Data publikacji 02.04.2021

Dzielnicowi Rewiru II Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 36-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w celu odbycia kary 14 miesięcy pozbawienia wonności. Funkcjonariusze w trakcie zatrzymania ujawnili przy mężczyźnie narkotyki w postaci metamfetaminy. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kolejny rok odsiadki.

Dzielnicowi pełniący służbę na terenie powiatu legnickiego rozpoznali i zatrzymali 36-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Legnicy w celu odbycia kary 14 miesięcy pozbawienia wolności.
Mężczyzna jest dobrze znany funkcjonariuszom z dokonywania przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, a jego zachowanie wskazywało, że może posiadać substancje prawnie zabronione. Czujność policjantów nie zawiodła po raz kolejny.
W trakcie przeszukania mundurowi ujawnili przy poszukiwanym środki odurzające, które zabezpieczono i poddano badaniu. Okazało się, że skrystalizowana substancja, jaką posiadał mieszkaniec Prochowic, to metamfetamina.
Zatrzymany został umieszczony w policyjnym areszcie, a następnie przewieziony do  zakładu karnego, w którym będzie odbywał wyrok. Dodatkowo, za posiadanie środków odurzających grozi mu kara 1 roku pozbawienia wolności.

asp. Anna Grześków

Powrót na górę strony
Polska Policja