Bieżące informacje

Wykażmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością w trakcie przygotowań świątecznych

Data publikacji 03.04.2021

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy apelują do mieszkańców miasta i powiatu o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, które obowiązują na terenie całego kraju. Pamiętajmy, aby kierować się odpowiedzialnością i szczególną dbałością o życie i zdrowie podczas świątecznych przygotowań.

Okres przedświąteczny to szczególny czas, kiedy pochłonięci przygotowaniami zapominamy o obowiązujących obostrzeniach, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.
Policjanci legnickiej komendy apelują do mieszkańców miasta i powiatu legnickiego, aby przestrzegali zasad reżimu sanitarnego, zasłaniali nos i usta w przestrzeni publicznej, dokonywali zakupów z dużą dbałością o zdrowie i nie przemieszczali się, jeśli nie muszą tego  robić.
Stale przybywa osób zarażonych Covid-19, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych kwarantannie, których na terenie powiatu jest ponad 2,5 tys.
Pomagajmy sobie nawzajem. Nie bójmy się prosić o pomoc osoby, które są zdrowe i pomogą nam przetrwać okres choroby. Jeśli posiadamy informację o osobach starszych, wymagających szczególnej dbałości o zdrowie, informujmy ośrodki pomocy społecznej bądź inne instytucje pomocowe.
Wzajemne zrozumienie i respektowanie obowiązujących obostrzeń w tym trudnym czasie znacząco wpłyną na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Wykażmy się odpowiedzialnością i rozsądkiem. Nie narażajmy na utratę zdrowia lub życia ani siebie, ani swoich najbliższych.

 

asp. Anna Grześków

Powrót na górę strony
Polska Policja