Bieżące informacje

Policjanci ujawnili przy 19-latku niemal 20 porcji handlowych marihuany

Data publikacji 06.04.2021

Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali 19-latka. Przy którym ujawnili niemal 20 porcji handlowych marihuany. Mężczyzna został zatrzymany, a susz roślinny poddano badaniu i zabezpieczono. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi w trakcie pełnienia służby podjęli interwencję wobec grupy osób siedzących na ławce. Mężczyźni nie utrzymywali między sobą odpowiedniego dystansu społecznego, co niezgodne jest z aktualnymi obostrzeniami.
Podchodząc do panów zauważyli, że jeden z nich gwałtownie schował rękę do kieszeni bluzy i zaczął się nerwowo rozglądać. Takie zachowanie wskazywało, iż może być w posiadaniu rzeczy prawnie zabronionych, co potwierdziły dalsze czynności funkcjonariuszy.
Podczas przeszukania 19-latka ujawnili przy nim susz roślinny koloru zielono-brunatnego umieszczony w opakowaniu po gumach  do żucia. Legniczanin został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, a zabezpieczoną substancję poddano wstępnemu badaniu. Okazało się, że jest to niemal 20 porcji handlowych marihuany.
Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Anna Grześków

Powrót na górę strony
Polska Policja