Bieżące informacje

Podsumowanie świątecznego weekendu na legnickich drogach

Data publikacji 06.04.2021

Policjanci Wydziału ruchu Drogowego legnickiej komendy mogą przyznać, że okres minionych Świąt Wielkiej Nocy minął bardzo spokojnie zarówno w mieście jak i na drogach powiatu. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a mundurowi obsłużyli 17 zdarzeń z udziałem kierujących. Niestety 6 kierowców straciło prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających.

Tegoroczne Święta Wielkanocne minęły w szczególnej atmosferze, a mieszkańcy naszego miasta i powiatu wykazali się odpowiedzialnością w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.
Ruch na drogach znacznie się zmniejszył, a policjanci mogli skupić swoją uwagę na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Świadczy o tym fakt, że w ciągu czterech dni nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a funkcjonariusze obsłużyli jedynie 17 kolizji drogowych.
Niestety, aż czterech kierowców utraciło swoje prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a 26 i 37-latek musieli się liczyć z takimi samymi konsekwencjami za jazdę pod wpływem środków odurzających. Niechlubnym rekordzistą był 41-letni mieszkaniec powiatu górowskiego, który wsiadł za kierownicę pojazdu ciężarowego marki Mercedes mając  niemal 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Policjanci zatrzymali również 37-letniego legniczanina kierującego renault, który posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 33-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, któremu decyzją starosty cofnięto uprawnienia do kierowania. W takiej sytuacji, aby je odzyskać należy spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Przypominamy, że utrata prawa jazdy to nie jedyne konsekwencje jakie ponosi nietrzeźwy kierujący. Kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających bądź w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Anna Grześków

Powrót na górę strony
Polska Policja