Bieżące informacje

Kierowca pod wpływem narkotyków, a pasażer poszukiwany za liczne włamania.

Data publikacji 06.04.2021

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. W trakcie interwencji okazało się, że kierujący prowadzi pojazd pod wpływem narkotyków, a siedzący obok niego pasażer okazał się być poszukiwany przez policjantów za liczne włamania na terenie Legnicy i Lubina.

2 kwietnia 2021 roku, o godzinie 15.25 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy na ulicy Jagiellońskiej w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowej Audi. Podczas legitymowania 26-latek od razu przyznał się funkcjonariuszom do zażywania środków odurzających. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem narkotyków przeprowadzono badanie narkotesterem, który wskazał wynik pozytywnym dla środków z grupy amfetaminy/metamfetaminy. W czasie kontroli policjanci zwrócili również uwagę na pasażera samochodu. Po sprawdzeniu 27-latka w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że jest poszukiwany przez Wydział do Walki Przestępczością Przeciwko Mieniu.
26-latka przewieziono do szpitala, gdzie została od niego pobrana krew do dalszych badań. Pojazd marki Audi usunięto z drogi pomocą drogową, a poszukiwanego mężczyznę zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie.
W toku prowadzonego postępowania policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przedstawili 27-letniemu mieszkańcowi Legnicy 9 zarzutów dotyczących włamań i usiłowań włamań do obiektów handlowych i usługowych na terenie Lubina i Legnicy. Łupem mężczyzny padły wyroby tytoniowe, artykuły spożywcze, pieniądze, laptop, artykuły sportowe, odzież, obuwie, torebki oraz maszyny do tatuażu.
Przypominamy, że za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat więzienia.

podkom. Jagoda Ekiert

Powrót na górę strony
Polska Policja