Bieżące informacje

28-latek poszukiwany listem gończym w rękach policjantów

Data publikacji 07.04.2021

W miniony weekend funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, który poszukiwany był listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy celem odbycia kary 30 dni aresztu. Dodatkowo przy mężczyźnie ujawniono kilka porcji handlowych marihuany. Za posiadanie środków odurzających grozi mu dodatkowo kara do roku pozbawienia wolności.

Chojnowski dzielnicowy wspólnie z policjantami Referatu  Kryminalnego Komisariatu Policji  w Chojnowie prowadzili działania poszukiwawcze za osobami ukrywającymi się przed wymiarem sprawiedliwości. Takie akcje zazwyczaj poprzedzone są działaniami operacyjnymi funkcjonariuszy, ale czasem poszukiwani sami wpadają w ręce policjantów tak jak 28-letni mieszkaniec powiatu legnickiego.
Funkcjonariusze przejeżdżali drogą, kiedy mężczyzna rozpoznał mundurowych w nieoznakowanym radiowozie i natychmiast podjął ucieczkę. Postanowił uniknąć spotkania zanim podjęto jakiekolwiek działania, bo doskonale wiedział, że był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy celem odbycia kary 30 dni aresztu.
 Policjanci bez wahania podjęli pościg i skutecznie zatrzymali uciekiniera. W trakcie przeszukania ujawnili przy nim susz roślinny, który zabezpieczono i poddano badaniu. Okazało się, że zatrzymany posiadał przy sobie kilka porcji handlowych marihuany, których posiadanie jest zabronione. Za popełnione przestępstwo dodatkowo grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.
 

asp. Anna Grześków

Powrót na górę strony
Polska Policja