Bieżące informacje

Kolejni funkcjonariusze w szeregach Komendy Miejskiej Policji w Legnicy

Data publikacji 22.04.2021

Pięcioro kandydatów do służby wypowiedziało dziś słowa roty ślubowania w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy. Spełniają wszystkie wymagane warunki, posiadają predyspozycje do wypełniania zadań i obowiązków ze szczególną odpowiedzialnością oraz zaangażowaniem. Od dziś będą szkolić się pod okiem doświadczonych kolegów i koleżanek Naszej jednostki. Jeśli chcesz do nas dołączyć i spełnić swoje marzenie, jesteś odpowiedzialny i sumienny, a także chętnie niesiesz pomoc innym - wstąp w nasze szeregi. Policjant to zawód wyjątkowy.

Dziś pięcioro nowych funkcjonariuszy wypowiedziało słowa roty ślubowania w legnickiej komendzie. Komendant Miejski Policji w Legnicy podinsp. Zbigniew Kopij skierował wiele ciepłych słów do nowo przyjętych funkcjonariuszy, którzy niebawem udadzą się jednej ze szkół policji na kurs podstawowy. Po odbyciu szkolenia przejdą adaptację zawodową i praktyki po okiem doświadczonych funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji we Wrocławiu. 

Zawód policjanta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie tylko stała praca i wysokie zarobki, bo już niemal 4 tys. złotych netto dla nowo przyjętych funkcjonariuszy (dla osób, które nie ukończyły 26 lat kwota wzrasta do 4223,31 zł), ale również możliwość rozwoju i awansu zachęca do wstąpienia w szeregi  stróżów prawa. Policjant to nie tylko zawód charakteryzujący się wypełnianiem rozkazów przełożonych i respektowaniem przestrzegania prawa. Policjant to honor, godność, wierność słowom roty ślubowania, odpowiedzialność i umiejętność podejmowania decyzji, to przede wszystkim wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka, umiejętność pracy w zespole oraz zaufanie. O tym ile satysfakcji daje praca w zawodzie przekona się niebawem pięcioro nowych funkcjonariuszy, którzy odbędą szkolenie podstawowe i następnie przygotują się do pełnienia służby pod okiem doświadczonych policjantów.

Praca w policji to powołanie do wykonywania zadań trudnych i wyjątkowo niebezpiecznych nawet z narażeniem życia i ze szczególnym  poświęceniem. Możliwość zatrudnienia w różnych pionach pozwala na rozwijanie indywidualnych umiejętności i pasji, podnoszenie kwalifikacji na bezpłatnych kursach i szkoleniach specjalistycznych.

Nabór do służby prowadzony jest przez cały rok, a kolejne przyjęcie zaplanowano na 13 lipca  br. Zachęcamy do  pobrania  wymaganych dokumentów, jak najszybsze wypełnienie i złożenie w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy.

asp. Anna Grześków

Powrót na górę strony
Polska Policja