Bieżące informacje

Pamiętaj, że jeśli kierujesz samochodem na sądowym zakazie lub z decyzją o cofnięciu uprawnień popełniasz przestępstwo.

Data publikacji 30.04.2021

Policjanci po raz kolejny przypominają osobom, które posiadają aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi lub decyzję o cofnięciu uprawnień o nie wsiadanie za „kółko” samochodu. Tylko wczoraj funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali, aż trzech kierowców, którzy pomimo zatrzymanego prawa jazdy, kierowali pojazdami. Kontrolowane osoby muszę liczyć się teraz z konsekwencjami karymi. Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami grozi kara do 2 lat więzienia. Natomiast kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu jest zagrożone karą do lat 5.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przypominają osobom, które posiadają aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi o stosowanie się do środka karnego i nie wsiadanie za kierownicę samochodu. Ten apel jest kierowany także do osób, które utraciły uprawnienia, bądź ich nie posiadają.
Wczoraj funkcjonariusze drogówki wyeliminowali, aż trzech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za nic mają obowiązujące przepisy. Na ulicy Jaworzyńskiej i we wsi Rzeszotary funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Skoda i Seat. Po wylegitymowaniu 30-letniej kobiety i 22-letniego mężczyzny okazało się, że posiadają aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Ponadto na Al. Rzeczypospolitej policjanci zatrzymali do kontroli 40-letniego kierowcę VW. Po sprawdzeniu legniczanina w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień. Zatrzymane do kontroli drogowej osoby muszą liczyć się teraz z odpowiedzialnością karną za popełnione przestępstwo.
Przypominamy, ze za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami grozi kara do 2 lat więzienia. Natomiast kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu jest zagrożone karą do lat 5.

podkom. Jagoda Ekiert

Powrót na górę strony
Polska Policja