Bieżące informacje

"Senior online"już 10 maja. Gościem spotkania będzie Miejski Rzecznik Konsumentów.

Data publikacji 01.05.2021

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zapraszają na kolejne spotkanie online z seniorami. Gościem rozmowy będzie Miejski Rzecznik Konsumentów. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

Celem koncepcji jest przede wszystkim utrzymanie stałego  kontaktu funkcjonariuszy Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstw. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.
Seniorzy uczestniczący w spotkaniu profilaktycznym, które odbędzie się 10 maja, uzyskają m.in. informacje na temat bezpiecznego dokonywania zakupów, możliwości składania skarg, zwrotów i warunków reklamacji. Miejski Rzecznik Konsumentów wyjaśni również na czym polega udział w tzw. pokazach i jak skutecznie ustrzec się przed oszustwami. W trackie spotkania można również zadawać pytania, na które odpowiedzą policjanci i zaproszeni goście.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z policjantami, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy. Odbędzie się ono w dniu 10 maja 2021 roku o godzinie 9.00 w serwisie YOUTUBE - profil Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Zespół Komunikacji Społecznej
KMP w Legnicy

Powrót na górę strony
Polska Policja