Bieżące informacje

Legniccy policjanci zatrzymali włamywacza

Data publikacji 30.04.2021

Legniccy policjanci wytypowali i zatrzymali 23-latka podejrzanego o włamanie do jednego ze sklepów na terenie miasta. Łupem sprawcy padły pieniądze oraz wyroby tytoniowe. Starty jakie spowodował mężczyzna to kwota ponad 3 tys. złotych. O dalszym losie legniczanina zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież mienia z jednego ze sklepów na terenie miasta.
Policjanci ustalili, że legniczanin kilkanaście dni temu wybił szybę w drzwiach wejściowych do sklepu, a następnie z jego wnętrza skradł pieniądze oraz wyroby tytoniowe. Łączne straty jakie spowodował opiewają na kwotę ponad 3 tys. złotych.
Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że w przeszłości 23-latek był karany za tego typu przestępstwa. Teraz ponownie stanie przed sądem i będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Zgodnie z obowiązującym kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży z włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Jagoda Ekiert

Powrót na górę strony
Polska Policja