Bieżące informacje

Dzisiaj policjanci legnickiej drogówki prowadzą działania "Alkohol i Narkotyki"

Data publikacji 04.05.2021

Dzisiaj od godziny 6.00 policjanci legnickiej drogówki prowadzą działania "Alkohol i Narkotyki". Głównym celem akcji jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

Alkohol, brawura, brak wyobraźni i rozsądku. To tylko kilka przyczyn groźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego, co jakiś czas legniccy policjanci przeprowadzają akcję "Alkohol i narkotyki", która pozwala wyeliminować z ruchu drogowego jak najwięcej kierowców poruszających się na tzw. „podwójnym gazie”.
Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani, pod wpływem narkotyków kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach. Dlatego legniccy policjanci apelują do osób, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, aby jak najszybciej poinformowały o tym policję.
Warto reagować w każdej tego typu sytuacji. Za kilka metrów, kilometrów pijany kierowca może zabić nie tylko siebie, ale innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem, włączmy myślenie.
Akcja "Alkohol i narkotyki" to jedna z wielu inicjatyw legnickich policjantów, która ma sprawić, aby na naszych drogach było bezpieczniej.

podkom. Jagoda Ekiert

Powrót na górę strony
Polska Policja