Bieżące informacje

Podsumowanie majowego weekendu

Data publikacji 04.05.2021

Nad bezpieczeństwem mieszkańców podczas długiego majowego weekendu czuwali legniccy policjanci. Od piątku 30 kwietnia 2021 roku do poniedziałku 3 maja br., na drogach naszego miasta i powiatu doszło do 17 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. Zatrzymano 12 kierowców, którzy pomimo naszych apeli wsiedli za kółko samochodu pod wpływem alkoholu, bądź nie posiadając uprawnień.

Podczas długiego majowego weekendu na naszych drogach doszło do 17 zdarzeń drogowych oraz 1 wypadku drogowego, w którym śmierć poniosły dwie osoby. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podczas codziennych patroli sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne radiowozy nieoznakowane i nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.
Od piątku 30 kwietnia do poniedziałku 3 maja br., funkcjonariusze zatrzymali 12 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na „podwójnym gazie”, pod wpływem środków odurzających, lub posiadając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Promilowym rekordzistą okazał się być 30-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, który mając 3 promile alkoholu wybrał się samochodem do sklepu, po kolejną butelkę wódki.
Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zatrzymani do kontroli drogowych kierowcy odpowiedzą przed sądem.

podkom. Jagoda Ekiert

Powrót na górę strony
Polska Policja