Bieżące informacje

„Szaleńcza ucieczka" przed policjantami zakończona uszkodzeniem przywłaszczonego auta.

Data publikacji 04.05.2021

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 45- letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Jak się okazało, legniczanin nie posiadał uprawnień do kierowania i uciekał przywłaszczonym samochodem. Teraz będzie za swoje czyny, będzie odpowiadał przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz przywłaszczenie samochodu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

1 maja br., policjanci legnickiej drogówki patrolując ul. Czarnieckiego w Legnicy zwrócili uwagę na kierowcę Opla Astry, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna na widok oznakowanego radiowozu dynamicznie przyśpieszył. Funkcjonariusze natychmiast podali sygnał do zatrzymania się i udali się za uciekającym pojazdem. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zamierzał zatrzymać się do kontroli drogowej. Kontynuował ucieczkę ulicami naszego miasta, a następnie ościennymi wioskami popełniając przy tym szereg wykroczeń w ruchu drogowym tj. jazda po chodniku, po pasie zieleni, niestosowanie się do znaków oraz sygnalizacji świetlnej, a także jazda pod prąd. Po kilkunastu minutach szaleńczej jazdy we wsi Przybyłowice (powiat jaworski), kierujący oplem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w leżące na posesji elementy betonowe. Funkcjonariusze natychmiast wybiegli z radiowozu i udali się do ściganego auta, aby zatrzymać kierowcę.
Mężczyzna siedzący za kierownicą opla był agresywny i nie wykonywał żadnych poleceń wydawanych przez mundurowych. Policjanci skutecznie obezwładnili i zatrzymali 45-latka. Mieszkańca Legnicy przebadano alkomatem na zawartość alkoholu, który wykazał, że jest trzeźwy. Po chwili okazało się, że uciekinier nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i wystraszył się policji, dlatego nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
W trakcie wykonywanych czynności z zatrzymanym w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy, do dyżurnego jednostki przyszedł mieszkaniec Legnicy, aby zgłosić przywłaszczenie pojazdu marki Opel. Okazało się, że jest to samochód, którym 45-latek uciekał przed policjantami. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.
Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz przywłaszczenie pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może orzec środek karny w postaci zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do lat 15.

podkom. Jagoda Ekiert

Powrót na górę strony
Polska Policja