Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ROZPOCZĄŁ SIĘ ROK SZKOLNY. POKAŻ SWOJEMU DZIECKU, JAK WYGLĄDA BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY!

Data publikacji 21.08.2023

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Legniccy policjanci już od kilku dni podjęli działania, aby najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego czuli się bezpiecznie. Funkcjonariusze drogówki przeprowadzają lustrację dróg w rejonach placówek oświatowych, zwracając uwagę na stan oznakowania w tych miejscach. Dzisiaj i w następnych dniach policjanci uwagę będą przykładać na zachowanie się kierowców w rejonie szkół. Jednocześnie przypominamy, że każdy rodzic czy opiekun może wskazać swojemu dziecku bezpieczną drogę do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia naszego krótkiego filmu.

Ogólnopolskie działania pod nazwą „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" rozpoczynają się na początku każdego roku szkolnego. Od dzisiaj i przez kilka następnych dni legniccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem pieszych pełniąc służbę przy szkołach. Funkcjonariusze obejmą nadzorem drogi w rejonach szkół podstawowych. Zwracać będą również uwagę na transport przewożący dzieci i młodzież do szkół. Dużą uwagę policjanci skupią na zatrzymywaniu pojazdów w okolicach przejść dla pieszych, co często rodzice czynią zostawiając w pośpiechu swoje pociechy.

Pamiętać należy, że w przygotowaniu dziecka do zachowania na drodze, ogromną rolę odgrywają rodzice. Powinni oni zapoznać swoje pociechy ze znakami drogowymi oraz z zasadami jakie obowiązują na drodze. Dzieci są znakomitymi obserwatorami, dlatego też powinniśmy dawać im dobre wzorce. Przechodzić z nimi w miejscach tylko do tego wyznaczonych oraz za każdym razem stosować się do sygnalizacji świetlnej.

Każdy z opiekunów powinien:
- pokazać dziecku bezpieczną drogę do szkoły;
- przejdźmy z naszymi pociechami i pokażmy, gdzie są przejścia dla pieszych i jak należy prawidłowo przez nie przechodzić;
- wskazać, na co podczas drogi do szkoły dziecko powinno zwrócić uwagę;
- nauczyć, jak należy się zachować podchodząc do przejścia dla pieszych, w którą stroną należy spojrzeć zanim wejdziemy na „pasy”;
- uświadomić, kiedy można wejść na przejście dla pieszych;
- zaopatrzyć dziecko w elementy odblaskowe;
- przekonać, że życie naszego dziecka jest dla nas najważniejsze i dlatego tak bardzo zależy nam na bezpieczeństwie i edukowaniu ich zasad ruchu drogowego.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu. Pokażmy go naszym pociechom. Oglądanie może być wspólną zabawą połączoną z nauką jednocześnie.

kom. Jagoda Ekiert

 

Film Bezpieczna_droga_do_szkoly_z_Komenda_Miejska_Policji_w_Legnicy.mp4

Pobierz plik Bezpieczna_droga_do_szkoly_z_Komenda_Miejska_Policji_w_Legnicy.mp4 (format mp4 - rozmiar 31.51 MB)

Pliki do pobrania

  • 15.48 KB
Powrót na górę strony