Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ROADPOL Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Data publikacji 20.09.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy uczestniczą w akcji pod nazwą ROADPOL Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Działania organizowane w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności w dniach 16-22 września br. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tych dniach na drogach. W ramach prowadzonej akcji, asp. Iwona Danielewicz zorganizowała pokaz, podczas którego każdy kierowca, dzięki symulatorowi dachowania, miał możliwość przekonania się "na własnej skórze", jak wygląda wypadek drogowy.

Prowadzone działania miały zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. Głównymi przyczynami wypadków drogowych na terenie powiatu legnickiego jest niezmiennie niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. 

Legniccy policjanci podczas realizacji projektu Road Safety Days w dniu 20 września 2023 roku o godzinie 10:00 na parkingu przy markecie Carrefour w Legnicy, wspólnie z klasami mundurowymi VII LO w Legnicy przeprowadzili działania, mające na celu uzmysłowienie kierowcom, jakie zagrożenie niesie ze sobą wypadek drogowy.  Symulacja dachowania pozwoliła kierowcom w bezpieczny sposób przekonać się, co dzieje się z pojazdem i podróżnymi podczas wypadku.  Eksperyment ten może wyleczyć każdego ryzykanta jeżdżącego bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

mł.asp. Anna Tersa

Film VID-20230920-WA0047.mp4

Pobierz plik VID-20230920-WA0047.mp4 (format mp4 - rozmiar 10.05 MB)

Powrót na górę strony