Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z dróg

Data publikacji 27.09.2023

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej 53-latka. Mężczyzna kierując samochodem osobowym miał blisko 3 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Wczoraj około godziny 17.55 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy patrolując Ulesie zauważyli pojazd marki Skoda, który jechał całą szerokością jezdni.

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Podczas legitymowania 53-latka funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 2,88 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, a pojazd usunięto pomocą drogową. 53-latka zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie.


Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy apelują, aby nie wsiadać za kierownicę jeśli nie mamy pewności, że jesteśmy trzeźwi.
Po raz kolejny przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

 

kom. Jagoda Ekiert

Powrót na górę strony