Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

DZIAŁKOWICZU NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ I ZABEZPIECZ SWOJĄ ALTANĘ

Data publikacji 28.09.2023

Czas na jesienne porządki na terenie ogrodowo działkowych i odpowiednie zabezpieczenie roślin przed nadejściem mrozów. Pamiętajmy jednak, że pozostawione w altanach narzędzia i urządzenia niestety stają się łatwym łupem dla przestępców. Policjanci przestrzegają przed pozostawianiem swoich rzeczy bez nadzoru. Apelujemy o właściwe zabezpieczenie swoich altan i zabranie wartościowych przedmiotów, aby uchronić się przed kradzieżą.

Mundurowi apelują do  wszystkich użytkowników i właścicieli ogródków działkowych, aby poza dbałością o rośliny dokładnie zabezpieczyli zarówno drzwi jak i okna, a wszystkie wartościowe przedmioty, elektronarzędzia, urządzenia i dokumenty przechowali w bezpiecznym miejscu. Jeśli są to narzędzia, których zimą nie będziemy używać, najbezpieczniej jeśli zabierzemy je ze sobą do domu. Jeśli to możliwe skorzystajmy z uprzejmości sąsiadów bądź pomocy członków rodziny i przechowajmy sprzęt w ich domach, piwnicach. Szczególnie ważne jest to, aby w okresie jesienno-zimowym nie traktować swojej altany jak magazyn do składowania wartościowych rzeczy. Takie postępowanie może przyczynić się do kradzieży pozostawionych przedmiotów, które stają się łatwym łupem dla przestępców.
Policjanci zwracają uwagę, aby natychmiast informować o znajdujących się na terenie ogrodów działkowych osobach zachowujących się podejrzanie, tak aby można było podjąć szybkie i skuteczne działania.

kom. Jagoda Ekiert 

Powrót na górę strony