Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miłośnik infrastruktury kolejowej oraz elektronarzędzi zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 29.09.2023

Kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży stalowych szyn. Ponadto w trakcie czynności okazało się, że chwilę wcześniej dokonał włamania do garażu skąd skradł mienie o wartości 2 tys. złotych. Łączne straty jakie łącznie spowodował wynoszą blisko 25 tys. złotych. Prokurator wobec legniczanina zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Mienie należące do PKP to niejednokrotnie łatwy łup dla osób zajmujących się zbieraniem złomu. Kradną oni wszystko, za co mogą uzyskać pieniądze, począwszy od kabli, elementów wyposażenia wagonów a nawet szyn kolejowych.

Tak było i w tym przypadku. Funkcjonariusze SOK patrolując rejon torów kolejowych w Legnicy zauważyli młodego mężczyznę, który w opuszczonym budynku PKP dokonywał kradzieży elementów metalowych. Funkcjonariusze SOK na miejsce wezwali patrol policji.

W trakcie wykonywania czynności policjanci przeszukali wszystkie pomieszczenia znajdujące się w tym budynku, gdzie ujawnili piłę spalinową, pilarkę elektryczną, agregat prądotwórczy, trzy wkrętarki, echosondę wędkarską, 7 wędek.

Podczas przeszukania do policjantów wpłynęła informacja, że nieopodal doszło do włamania do garażu skąd skradziono elektronarzędzia oraz wędki. Po chwili okazało się, że ujawnione przedmioty przez policjantów pochodzą z tego zdarzenia.

Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnej celi. W toku wykonywanych czynności okazało się, że legniczanin przez kilka ostatnich dni ukradł łącznie 50 sztuk metalowych szyn stalowych o wartości 20 tys. złotych.

Łącznie 39-latkowi przedstawiono trzy zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji. 

 

kom. Jagoda Ekiert

Powrót na górę strony