Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki odwiedziły policjantów z drogówki

Data publikacji 29.09.2023

Dzieci z Akademii Młodego Artysty w Legnicy odwiedziły policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. W trakcie wizyty maluszki zwiedziły budynek komendy przy ulicy Staffa, zobaczyły z bliska jak pracują policjanci oraz mogły wsiąść do wewnątrz policyjnego radiowozu. Honorowym gościem spotkania był Komisarz Lew do którego chętnie przytulały się dzieci.

Zawód policjanta to marzenie niejednego chłopca i niejednej dziewczynki. Dlatego często różne placówki oświatowe zwracają się z prośbą o możliwość zwiedzenia Komendy Policji i zaprezentowania zawodu policjanta. Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego zorganizowała spotkanie z dziećmi z Akademii Młodego Artysty w budynku Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przy ulicy Staffa. 

Podczas wycieczki dzieci zobaczyły, jak wygląda stanowisko dyżurnego i praca policjantów drogówki. Przedszkolaki zobaczyły sprzęt, który na co dzień używają funkcjonariusze tj. alkomaty, radary do mierzenia prędkości kierujących oraz tarcza do zatrzymywania pojazdów. Milusińscy obejrzeli również bajkę o bezpiecznym zachowaniu się na drodze i zadawały mnóstwo pytań policjantom. Gościem honorowym spotkania był komisarz Lew, do którego dzieci chętnie się tuliłi i przybijały z nim piątki.

Przedszkolaki odcisnęły swój palec obiecując, że będą przestrzegać wszystkich zasad ruchu drogowego. Funkcjonariusze na koniec spotkania zabrali gości na parking, gdzie stały policyjne radiowozy i dzieci mogły wsiąść do ich wnętrza, aby poczuć się jak pradziwi policjanci. Kto wie może za kilknaście lat ktoś właśnie z nich zasili nasze szeregi i spełni swoje dzisiejsze marzenie o pracy w Policji.


Spotkanie przedszkolaków z policjantami okazało się ogromną atrakcją, która przyniosła wiele uśmiechu na ich twarzach.

kom. Jagoda Ekiert 

Powrót na górę strony