Bieżące informacje

Nie ma przyzwolenia na kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości-kolejne obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 07.06.2024

Dzięki wzorowej postawie pracownika stacji benzynowej, został wyeliminowany z dróg kolejny nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna kierując Hyundaiem miał w wydychanym powietrzu 2,5 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

W miniony wtorek, 4 czerwca br. po godzinie 18:00 na jedną ze stacji paliw w Legnicy, przyjechał mężczyzna kierujący Hyundaiem. Pracownik zauważył, że zatacza się, mówi bełkotliwie i czuć było od niego silną woń alkoholu. Gdy mężczyzna zatankował i pojechał na stanowisko odkurzania, niezwłocznie została powiadomiona Policja.

Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego potwierdził przypuszczenia zgłaszającego. 45-letni mieszkaniec Opola miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promile alkoholu. 

Mężczyźnie została pobrana krew do dalszych badań, zatrzymano mu również prawo jazdy.

Po raz kolejny właściwa postawa świadka zdarzenia przyczyniła się do udaremnienia jazdy pijanego kierowcy oraz być może uniknięcia kolejnej tragedii na drodze.
Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna.

mł. asp. Anna Tersa
 

Powrót na górę strony