Bieżące informacje

Nie miał prawa jazdy, a pouczał innych, jak mają jeździć.

Data publikacji 08.06.2024

Legniccy policjanci podjęli interwencję wobec 34-letniego kierującego pojazdem marki Audi, który zatrzymał auto, uchylił okno, zaczął wymachiwać rękoma, jednocześnie wykrzykując, że inny kierowca wymusił mu pierwszeństwo przejazdu. Funkcjonariusze, widząc zdarzenie, podjechali do mężczyzny i dokładnie wyjaśnili mu obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący nigdy nie miał prawa jazdy, a niedawno oblał egzamin na prawo jazdy. Wobec 34-latka zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu za jazdę bez uprawnień. Przypominamy, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przejeżdżając przez skrzyżowanie z ulicą Rzemieślniczą w Legnicy, zauważyli mężczyznę, który zatrzymał pojazd, uchylił okno i zaczął wymachiwać rękoma, jednocześnie wykrzykując, że kierujący wymusił mu pierwszeństwo przejazdu.

Funkcjonariusze, widząc całą sytuację, postanowili podjechać do mężczyzny i sprawdzić co jest powodem takiego zachowania się. 34-latek, od razu zaczął przepraszać policjantów za swoje zachowanie. Mundurowi bardzo szczegółowo wyjaśnili legniczaninowi przepisy ruchu drogowego i zasady pierwszeństwo przejazdu. Po chwili okazało się, że mężczyzna nie zna przepisów ruchu drogowego, bo nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo mieszkaniec Legnicy „pochwalił się” policjantom, że niedawno oblał egzamin na prawo jazdy.

Wobec mężczyzny zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Przypominamy, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

kom. Jagoda Ekiert

Powrót na górę strony