Bieżące informacje

Z trzema promilami pojechał do sklepu po alkohol

Data publikacji 10.06.2024

Dzięki właściwej reakcji świadka, został wyeliminowany z dróg kolejny nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna, mając 3 promile, pojechał do marketu po alkohol. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

W minioną sobotę po godzinie 8:00, na jednym z parkingów sklepowych w Legnicy, legniczanin zauważył mężczyznę, który chwiejnym krokiem wsiadł do pojazdu, włączył silnik i chciał odjechać. Świadek uniemożliwił mu dalszą jazdę, zabierając kluczyki i powiadamiając Policję.

Patrol ruchu drogowego potwierdził przypuszczenia zgłaszającego. 53-letni obywatel Ukrainy miał w wydychanym powietrzu 3 promile alkoholu. Zapis z kamer monitoringu potwierdził, że do sklepu po alkohol przyjechał sam, kierując samochodem.

Mężczyzna został zatrzymany, teraz w trybie przyspieszonym odpowie przed sądem. Została mu również pobrana krew do dalszych badań oraz zatrzymano mu prawo jazdy. 
Po raz kolejny właściwa postawa świadka zdarzenia przyczyniła się do udaremnienia jazdy pijanego kierowcy oraz być może uniknięcia kolejnej tragedii na drodze.

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna.

mł. asp. Anna Tersa
 

Powrót na górę strony