Bieżące informacje

Tylko wczoraj legniccy policjanci wyeliminowali z ruchu 8 nieodpowiedzialnych kierowców

Data publikacji 09.07.2024

Odpowiedzialność za własne życie i innych uczestników ruchu jest najważniejsze. Niestety okazuje się, że wielu kierowców o tym zapomina, lekceważy przepisy i zasiada za kierownicę samochodu, bądź roweru, hulajnogi, będąc w stanie nietrzeźwości lub posiadając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wczoraj policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 8 nieodpowiedzialnych kierowców.

Pomimo naszych apeli nadal zdarzają się, kierowcy, którzy będący w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środków odurzających, posiadający decyzję o cofnięciu uprawnień lub sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wsiadają za kierownicę pojazdu, roweru oraz hulajnogi.

Wczoraj policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wyeliminowali z ruchu, aż 8 nieodpowiedzialnych kierujących, którzy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. 3 z nich zostało zatrzymanych za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu oraz jeden za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości. Ponadto zatrzymano 3 kierowców, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz jednego posiadającego sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Przypominamy raz jeszcze za łamanie zakazu sądowego, grozi 5 lata pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kierowca może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

kom. Jagoda Ekiert

Powrót na górę strony