Bieżące informacje

Wypił, wsiadł za kierownicę i spowodował zdarzenie drogowe

Data publikacji 09.07.2024

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali nietrzeźwego sprawcę zdarzenia drogowego. Mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości mając blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Apelujemy, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę po alkoholu.

7 lipca br., o godziny 01.00 w nocy funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy udali się na ulicę Jaworzyńską, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu szybko okazało się, że sprawcą jest 37-latek, który uderzył w słup latarni. Podczas rozmowy policjanci z ust mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u obywatela Kolumbii blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz 3 lata pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców o rozsądek! Pijany kierowca na drodze to potencjalny zabójca. Reagujmy, kiedy nietrzeźwa osoba usiłuje wsiąść do samochodu i odjechać. Jeśli jesteśmy świadkami tego przestępstwa i boimy się zareagować, wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. Wszyscy bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze.

kom. Jagoda Ekiert

Powrót na górę strony