Bieżące informacje

Legniccy policjanci ujawnili nielegalny pobór prądu

Data publikacji 10.07.2024

Nawet 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek uiszczenia opłaty za nielegalny pobór energii elektrycznej grozi mieszkańcowi Prochowic, u którego w mieszkaniu funkcjonariusze Posterunku Policji w Prochowicach ujawnili nielegalny pobór prądu. Ponadto w mieszkaniu ujawniono narkotyki. Apelujemy o rozsądek i rozwagę osób, które narażają się nie tylko na konsekwencje prawne, ale przede wszystkim zagrażają życiu i zdrowiu swojemu oraz innych mieszkańców.

Policjanci Posterunku Policji w Prochowicach udali się do jednego z mieszkań w Prochowicach, gdzie według ich ustaleń mężczyzna miał pobierać nielegalnie energię elektryczną. Po wejściu do mieszkania okazało się, że pomimo braku licznika w mieszkaniu działają urządzenia elektryczne. Na miejsce wezwano pracowników firmy energetycznej. Po przeprowadzeniu oględzin wspólnie z pracownikami pogotowia energetycznego, nielegalny pobór energii został zlikwidowany.

W trakcie wykonywania czynności policjanci zwrócili uwagę na 48-latka, który był bardzo pobudzony i nerwowy. Po wejściu do jednego z pomieszczeń funkcjonariusze na fotelu, stole oraz w szafie ujawnili białą skrystalizowaną substancję i susz rośliny. Po przebadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to metamfetamina i marihuana.

Przypominamy, że kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawca będzie musiał uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór prądu, która wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

kom. Jagoda Ekiert

Powrót na górę strony