Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legnicki dzielnicowy na podium Finału Eliminacji Wojewódzkich do XIV Ogólnopolskich Zawodów pn. "Dzielnicowy roku"

Data publikacji 22.10.2024

Do tegorocznej rywalizacji w ramach policyjnego turnieju policjantów „Dzielnicowy Roku” przystąpiło 52 najlepszych funkcjonariuszy pełniących funkcję dzielnicowego z Dolnego Śląska oraz 43 kierowników dzielnicowych. Głównym celem zawodów było sprawdzenie oraz doskonalenie umiejętności zawodowych policjantów. Dzielnicowy reprezentujący Komendę Miejską Policji w Legnicy zajął II miejsce i już jutro będzie reprezentował województwo w finale ogólnopolskim.

W dniach 24-27 września 2024 roku policjanci przystąpili do rywalizacji w ramach Finału Eliminacji Wojewódzkich do XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych pn. „Dzielnicowy Roku”. Kilkudziesięciu najlepszych w swoich jednostkach funkcjonariuszy z Dolnego Śląska, pełniących na co dzień służbę obchodową, reprezentowali komendy miejskie i powiatowe oraz walczyli o tytuł „Dzielnicowego Roku”. W tym roku rywalizacja odbyła się w jednostkach macierzystych ze względu na powódź, która wówczas dotarła do naszego województwa. Policjanci musieli rozwiązać test z wiedzy zawodowej dotyczący m.in. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, prawa karnego, prawa wykroczeń oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas zawodów rywalizowali również kierownicy dzielnicowych z Dolnego Śląska, którzy rozwiązywali test wiedzy zawodowej, obejmujący tematyką test rozwiązywany przez dzielnicowych, ale też również zawierający pytania dotyczące kwestii nadzoru na pełnieniem służby czy regulaminu musztry w Policji.
Dzielnicowy reprezentujący Komendę Miejską Policji w Legnicy zajął II miejsce i już jutro będzie reprezentował województwo w finale ogólnopolskim. 

Gratulujemy naszemu koledze i życzymy powodzenia w finale.

mł. asp. Anna Tersa

Powrót na górę strony