Bieżące informacje

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Legnicka policjantka promowała jazdę w kasku

Data publikacji 04.08.2025

Wczoraj w legnickim parku odbyło się wyjątkowe spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. St.asp. Iwona Danielewicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, wspólnie z dobrze znanym dzieciom Komisarzem Lwem, promowała bezpieczne zachowania podczas jazdy na rowerze, hulajnodze i deskorolce.

Policjantka zachęcała dzieci do korzystania z kasków ochronnych, tłumacząc, jak ważne jest zabezpieczenie głowy w przypadku ewentualnego upadku. W czasie wydarzenia nie zabrakło rozmów o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz odpowiedzialności, jaka spoczywa na każdym uczestniku ruchu, nawet tym najmłodszym.

Dzieci, które tego dnia przyjechały do parku w kaskach, otrzymywały drobne upominki: odblaski, naklejki i gadżety promujące bezpieczeństwo. Spotkanie było też okazją do rozmowy z policjantką, zadania pytań i wspólnego zdjęcia z sympatycznym Komisarzem Lwem.

asp. Anna Tersa
 

Powrót na górę strony