Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kompletnie pijany jechał samochodem ciężarowym autostradą A-4

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który w nocy jechał autostradą A-4 pojazdem ciężarowym kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u kierującego blisko 4 promila alkoholu. Obywatel Ukrainy został zatrzymany. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu około godziny 23.00 policjanci legnickiej drogówki podczas patrolowania autostrady A-4 otrzymali informację, że kierujący samochodem ciężarowym z naczepą jedzie całą szerokością jezdni i jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast udali się w kierunku Zgorzelca, gdzie na wysokości 73 km A-4 (gmina Chojnów) zauważyli podany pojazd. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali do kontroli kierującego, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Od mężczyzny było czuć wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek ma blisko 4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania pojazdami.
Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, a także wysoka grzywna.
Słowa uznania kierujemy do zgłaszającego, który wykazał się obywatelską postawą i powiadomił o swoich podejrzeniach policjantów. Jego natychmiastowa i odpowiednia reakcja pozwoliła wyeliminować z drogi kierowcę, który był realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

podkom. Jagoda Ekiert

  • samochód ciężarowy stojący na parkingu
Powrót na górę strony