Bieżące informacje

Obchody Święta Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy

29 lipca 2021 roku o godz. 10.30 w Katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy rozpoczęła się Msza Święta w intencji legnickich funkcjonariuszy Policji . Następnie o godz. 12.00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się uroczystość obchodów 102. rocznicy powołania Policji Państwowej. Funkcjonariusze i Pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali medale, odznaczenia, wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości oprócz kierownictwa dolnośląskiej i legnickiej Policji uczestniczyli również zaproszeni goście.

29 lipca 2021 roku o godz. 10.30 w Katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy rozpoczęła się Msza Święta w intencji legnickich funkcjonariuszy Policji. Następnie o godz.12:00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy rozpoczęła się uroczysta zbiórka od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu przez dowódcę uroczystości kom. Kamila Piaseckiego. Następnie wprowadzony został sztandar Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i odegrany Hymn Rzeczpospolitej Polskiej.
W dalszej części uroczystości powitano zaproszonych gości wśród, których była Pani Poseł RP oraz Pani Senator RP, Starosta legnicki, Wicestarosta legnicki, Prezydent Miasta Legnicy, Przewodnicząca Rady Miejskiej Legnicy oraz samorządowcy z legnickich gmin. Powitani zostali również przedstawiciele Sądu, Prokuratury, służb mundurowych, instytucji oraz firm na co dzień współpracujących z legnicką Policją oraz policjantki policjanci i pracownicy Policji, rodziny mianowanych i odznaczonych policjantów oraz wszyscy obecni goście.

Następnie głos zabrał podinsp. Zbigniew Kopij, który w swoim przemówieniu podziękował za współpracę i zaangażowanie obecnych przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, za codzienne zrozumienie i wsparcie Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, a także wyraził ogromną wdzięczność za wieloletnią współpracę z sądami i prokuraturą. Komendant Miejski Policji w Legnicy swoje słowa skierował również do policjantek, policjantów i pracowników Policji dziękując im za trud, wysiłek i zaangażowanie w rzetelne wypełnianie obowiązków służbowych.

W dalszej części uroczystości Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski oraz Komendant Miejski Policji w Legnicy podinsp. Zbigniew Kopij wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Z okazji Święta Policji awanse odebrało 67 policjantów, których rozkazy ze względu na rangę podpisywane były przez Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu i Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy. Wśród mianowanych awans na młodszego inspektora odebrał Artur Szymański I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy.

Wielu policjantów zostało wyróżnionych przez władze samorządowe: Prezydenta Miasta Legnicy, Starostę Legnickiego, Burmistrza Miasta Chojnów, Burmistrza Miasta i Gminy Prochowic, Wójta Gminy Chojnów, Wójta Krotoszyc, Wójta Legnickiego Pola, Wójta Miłkowic, Wójta Rui, Wójta Kunic.

Z okazji Święta Policji – Prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Legnicy postanowili wyróżnić i nagrodzić złotym piórem najlepszego dochodzeniowca Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, którym został policjant Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Wyróżnieni zostali także pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policji, do których należą policjanci i pracownicy legnickiej Policji.

Następnie honorowi goście zabrali głoś, gdzie w swoich przemówieniach dziękowali wszystkim funkcjonariuszom za zaangażowanie i trud włożony w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego oraz zawsze bezpiecznego powrotu do swoich najbliższych po każdej pełnionej służbie.

Uroczystość zakończono złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariuszowi Wesołowskiemu oraz odprowadzeniem sztandaru.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na uroczystość, za wszelkie życzenia, dobre słowa, podziękowania oraz współpracę. Wszystkim awansowanym i wyróżnionym gratulujemy, a z okazji Święta Policji wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i w osobistym.

podkom. Jagoda Ekiert


 

Powrót na górę strony