Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco! Zwolnij i żyj! Tragiczny wypadek na węźle komunikacyjnym autostrady A-4 z drogą szybkiego ruchu S-3

Data publikacji 14.03.2022

Wczoraj na węźle komunikacyjnym autostrady A-4 z drogą szybkiego ruchu S-3 doszło do tragicznego wypadku. Z nieustalonych przyczyn doszło do najechania na tył samochodu ciężarowego przez kierującego samochodem typu kamper. Wyniku zaistniałego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący kamperem. Do podobnego zdarzenia niemal w tym samym miejscu na drodze S-3, doszło w dniu dzisiejszym z samego rana w wyniku, którego kierujący busa oraz jego dwóch pasażerów zostało przewiezionych do Szpitala. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło wczoraj około godz. 23:00 na węźle komunikacyjnym autostrady A -4  z drogą szybkiego ruchu S-3, na wysokości miejscowość Szymanowice. Z nieustalonych przyczyn na tył naczepy samochodu ciężarowego najechał kierujący samochodem typu kamper, wskutek czego kierujący poniósł śmierć na miejscu. Czynności prowadzone były przez prokuratora oraz biegłego sądowego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych.

Śledztwo w tej sprawie będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Legnicy. W ramach prowadzonego postępowania policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Do podobnego zdarzenia doszło dziś rano na 297,6km drogi S-3 w kierunku Jawora. Z nieustalonych przyczyn kierujący samochodem typu bus, uderzył w tył naczepy poprzedzającego samochodu ciężarowego, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem a następnie uderzył w barierę energochłonną. Kierujący busem wraz z dwoma pasażerami z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. W związku z prowadzonymi na miejscu czynnościami procesowymi przez funkcjonariuszy, w miejscu zdarzenia utrudnienia w ruchu trwały około trzech godzin.     

Policjanci apelują do kierowców, aby szczególnie teraz w okresie przedwiośnia, kiedy warunki pogodowe na drodze są zmienne, być czujnym, rozważnym i przede wszystkim zdjąć nogę z gazu. Pamiętaj, aby podczas kierowania samochodem być trzeźwym, wypoczętym i skoncentrowanym na drodze.


asp. Krzysztof Oleniacz
 

Powrót na górę strony