Bieżące informacje

Podsumowanie czwartkowych działań NURD

Data publikacji 13.05.2022

Policjanci podsumowali działania "NURD". Podczas czwartkowej akcji, która trwała do późnych godzin wieczornych, policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ale również szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych.

Wczorajsza ogólnopolska akcja pod nazwą "NURD" trwała w godzinach od 06:00 do 22:00. Udział w niej wzięło 24 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy, którzy przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów.

Mundurowi skontrolowali łącznie ponad 100 pojazdów. Interweniowali 79 razy wobec kierujących pojazdami mechanicznymi, którzy  przekroczyli prędkość w rejonie przejść dla pieszych. 6 kierujących zostało ukaranych za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. 

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!

 sierż. szt. Anna Tersa
 

Powrót na górę strony