Bieżące informacje

Pościg legnickiej drogówki – kierowca posiadał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem

Data publikacji 23.05.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, po pościgu zatrzymali 27- letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki i znajdował się pod ich wpływem. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

W minioną sobotę po godzinie 7:00 w Legnicy na ul. Skłodowskiej funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy w trakcie wykonywanych czynności służbowych postanowili zatrzymać kierującego Fordem do kontroli drogowej. 

Pomimo wydawanych, widocznych znaków do zatrzymania, kierujący kontynuował jazdę. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu widząc radiowóz oznakowany i sygnały świetlne i dźwiękowe nadal nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej. 

W pewnym momencie, wjeżdżając w podwórze, zatrzymał pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo. Już po chwili został zatrzymany przez policjantów.
Jak się po chwili okazało, kierującym był 27- leni mieszkaniec Legnicy. Policjanci widząc nienaturalne zachowanie i silne pobudzenie kierującego postanowili przebadać go na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy, natomiast po badaniu testerem narkotykowym wyszło na jaw, że jest on pod wpływem narkotyków.

W pojeździe legniczanina policjanci ujawnili również zawiniątko z folii aluminiowej z zawartością krystalicznej substancji. Po przebadaniu okazało się, że jest to metamfetamina. 
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, zostało mu zatrzymane również prawo jazdy. Teraz za czyny, których się dopuścił odpowie przed sądem. 

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

sierż. szt. Anna Tersa
 

Powrót na górę strony