Bieżące informacje

Legniccy policjanci uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 23.05.2022

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy dzięki reakcji społeczeństwa, ruszyli na pomoc mężczyźnie który dryfował twarzą w dół w zbiorniku wodnym w centrum Legnicy. Po uratowaniu 34- letniemu legniczaninowi życia, została udzielona pomoc medyczna przez Zespół Pogotowia Ratunkowego.

Wczoraj dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał informację, że w zbiorniku wodnym zlokalizowanym w centrum miasta, w wodzie twarzą w dół dryfuje mężczyzna. Natychmiast na miejsce dyżurny zadysponował patrol policji. 

Jednak w tym samym czasie przejeżdżający niedaleko patrol legnickiej drogówki, zwrócił uwagę na ludzi, którzy zaczęli im sygnalizować machając, że coś się dzieje. Gdy na miejscu policjanci zauważyli leżącego w wodzie człowieka, natychmiast ruszyli mu z pomocą i bez wahania wskoczyli do wody, wyciągając tonącego mężczyznę na brzeg.

Po udzieleniu niezbędnej pomocy, mężczyzna został przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. 

Dzięki prawidłowej, świadomej postawie świadków całego zdarzenia nikomu się nic nie stało.

Należy pamiętać, że będąc świadkiem sytuacji w której widzimy tonącego człowieka, pamiętajmy zawsze o własnym bezpieczeństwie, by nie narazić się samemu na utratę zdrowia a nawet życia. Osoba tonąca bardzo często nieświadomie w panice, ciągnie na dno człowieka, który usiłuje mu pomóc. 

asp. Krzysztof Oleniacz

  • Policjanci podczas ratowania mężczyzny
Powrót na górę strony