Bieżące informacje

Podejrzany o otrucie psa w rękach legnickich policjantów

Data publikacji 23.05.2022

W piątek do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpłynęło zawiadomienie dotyczące usiłowania otrucia na jednej z posesji w Legnicy owczarka niemieckiego. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Legnicy i pracy legnickich policjantów, 36- letni legniczanin podejrzany o ten czyn, został zatrzymany. Obecnie pies znajduje się pod opieką weterynarza. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy, Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt mężczyźnie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu, znajdująca się przy posesji, której pilnował owczarek niemiecki. Na nagraniu widać ja mężczyzna na rowerze podjeżdża do zamkniętej bramy. Następnie do mężczyzny podchodzi pies pilnujący posesji. Po krótkiej chwili zaczyna się coś dziać niedobrego ze zdrowiem czworonoga, który następnie przewraca się na ziemie, w tym momęcie mężczyzna odjeżdża. 

Dzięki empatii legnickiego społeczeństwa i zaangażowaniu, czas na ustalenie i zatrzymanie podejrzewanego 36- letniego mieszkańca Legnicy był bardzo szybki, to też postawa legniczan współpracujących z Policją jest godna pochwały. 

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, mężczyzna usłyszał zarzut z artykułu na podstawie Ustawy o Ochronie Zwierząt, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy, Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. 

asp. Krzysztof Oleniacz

Film VID-20220523-WA0005.mp4

Opis filmu: doprowadzenie zatrzymanego z pomieszczenia dla osób zatrzymanych do radiowozu

Pobierz plik VID-20220523-WA0005.mp4 (format mp4 - rozmiar 4.24 MB)

Powrót na górę strony