Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na DK94 . Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze

Data publikacji 13.06.2022

W minioną sobotę na drodze krajowej nr 94 pomiędzy Legnicą a Chojnowem doszło do wypadku drogowego. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, śmierć na miejscu poniósł 52-letni kierujący pojazdem marki Peugeot. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby wszyscy podróżujący bezpiecznie dotarli do celu podróży.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w minioną sobotę na drodze krajowej nr 94 pomiędzy Legnicą a Chojnowem. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że 74-letni kierujący samochodem marki Hyundai z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył sie czołowo z jadącym  z naprzeciwka kierującym samochodem Peugeot.

Niestety w wyniku zdarzenia oraz poniesionych obrażeń, 52-letni kieujący Peugeotem zmarł w drodze do szpitala. Wykonywane na miejscu czynności prowadzone były pod nadzorem prokuratora. Obecnie trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują do kierujących o rozwagę i ostrożną jazdę. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na naszych drogach zależy przede wszystkim od samych kierujących. Umiejętności przewidywania zagrożenia oraz odpowiednia, szybka reakcja powoduje uniknięcia zdarzenia z innym pojazdem.

Pamiętajmy także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są bezcenne.

sierż.szt. Anna Tersa

Powrót na górę strony