Bieżące informacje

„Trzeźwy Poranek” na legnickich drogach – podsumowanie działań

Data publikacji 21.06.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzili wczoraj działania pod nazwą TRZEŹWY PORANEK, które ukierunkowane są na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu. Podczas działań zatrzymano 36-letniego kierującego, który miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu.

Cyklicznie prowadzone akcje i działania skutecznie prowadzą do eliminowania z dróg nieodpowiedzialnych kierowców, którzy po kilku głębszych wsiadają do auta.

Niektórzy mieszkańcy miasta i powiatu legnickiego nie wykazują się poczuciem odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości czy po użyciu środków odurzających. Świadczyć o tym mogą wczorajsze działania pod nazwą „TRZEŹWY PORANEK”, które w efekcie zakończyły się zatrzymaniem 2 nietrzeźwych kierujących oraz 2 osób w stanie po użyciu alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany na jednej z ulic Legnicy 36-latek, który kierując pojazdem osobowym miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za jadę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.  

W sumie funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 920 kierujących pojazdami. 
Podczas takich działań policjanci nie tylko eliminują nietrzeźwych kierujących ale również sprawdzają, czy respektowane są przepisy ruchu drogowego w zakresie stosowania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci. Pod lupę biorą również stan techniczny pojazdów, za który odpowiadają kierowcy.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Anna Tersa

Powrót na górę strony