Bieżące informacje

Nielegalny pobór prądu w jednym z mieszkań na terenie Legnicy

Data publikacji 21.06.2022

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 26-letniej mieszkance Legnicy za nielegalny pobór prądu. Kobieta została zatrzymana przez legnickich policjantów i usłyszała już zarzuty. Legniczanka była także poszukiwana przez sąd za nieuiszczoną grzywnę. Za kradzież prądu grozi kara pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w trakcie wykonywania czynności służbowych zatrzymali 26-letnią kobietę, która w ostatnim czasie nielegalnie pobierała energię elektryczną w jednym z mieszkań na terenie w Legnicy. Jak się okazało w mieszkaniu tym była poprowadzona prowizoryczna instalacja, która podpięta była do tablicy licznikowej niewyposażonej w licznik i groziła zwarciem. 
Straty na szkodę zakładu energetycznego, jakie spowodowała swoim przestępczym działaniem wynoszą kilkaset złotych.

Kobieta była też poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Legnicy do odbycia kary zastępczej w areszcie za nieuiszczoną grzywnę.
Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór.

Pamiętajmy również, że nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. Amatorsko wykonana instalacja jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

sierż. szt.  Anna Tersa
 

Powrót na górę strony