Bieżące informacje

Wysoka temperatura zabija! Nie zostawiaj dziecka ani zwierząt w samochodzie!

Data publikacji 23.06.2022

Podczas wysokich temperatur pamiętaj, żeby nawet na chwilę nie zostawiać dziecka lub zwierząt samych w samochodzie. Wystarczy kilka minut, aby pojazd nagrzał się jak szklarnia i zamienił w śmiertelną pułapkę. To samo dotyczy nie tylko osób ale i zwierząt. Zostawiając pupila w zamkniętym samochodzie, narażamy go na przegrzanie, odwodnienie, utratę przytomności a nawet śmierć.

Nawet jeśli wydaje się Nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie minutę, dwie, nie zostawiajmy dzieci oraz zwierząt samych w samochodzie. W upalny dzień wnętrze samochodu błyskawicznie zamienia się w szklarnie i zamienia się w śmiertelną pułapkę.

Apelujemy do osób, które na parkingach lub w innych miejscach zobaczą dziecko lub zwierzę zamknięte w samochodzie o natychmiastową reakcję. Wystarczy zadzwonić na bezpłatny numer alarmowy 112. Jeśli widzimy, że dziecko znajdujące się w samochodzie i nie może czekać na pomoc odpowiednich służb, nie bójmy się sami podejmować działań ratowania jego życia.

Pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w samochodzie na pełnym słońcu stwarza poważne zagrożenie dla utraty życia. Nie warto ryzykować – konsekwencje takiego zachowania mogą być tragiczne !

sierż. szt. Anna Tersa

Powrót na górę strony