Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy

08 lipca 2022 roku o godz. 08.00 w Kościele Św. Wojciecha przy ul. Radosnej w Legnicy rozpoczęła się Msza Święta w intencji legnickich funkcjonariuszy Policji. Następnie o godz. 10.00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się uroczystość obchodów 103 rocznicy powołania Policji Państwowej. Funkcjonariusze i Pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali odznaczenia, wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości oprócz kierownictwa dolnośląskiej i legnickiej Policji uczestniczyli również zaproszeni goście.

08 lipca 2022 roku o godz. 08.00 w Kościele Św. Wojciecha przy ul. Radosnej w Legnicy rozpoczęła się Msza Święta w intencji legnickich funkcjonariuszy Policji. Następnie o godz.10:00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy rozpoczęła się uroczysta zbiórka od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariuszowi Wesołowskiemu przez dowódcę uroczystości podinsp. Roberta Jackiewicza. Następnie wprowadzony został sztandar Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i odegrany Hymn Rzeczypospolitej Polskiej.

W dalszej części uroczystości powitano zaproszonych gości, wśród których byli Posłowie RP, Starosta legnicki, Wicestarosta legnicki, Prezydent Miasta Legnicy oraz samorządowcy z legnickich gmin. Powitani zostali również przedstawiciele Prokuratury, służb mundurowych, instytucji oraz firm na co dzień współpracujący z legnicką Policją oraz policjantki, policjanci i pracownicy cywilni Policji oraz rodziny mianowanych i odznaczonych policjantów. 

Następnie głos zabrał Komendant Miejski Policji w Legnicy podinsp. Zbigniew Kopij, który w swoim przemówieniu podziękował za współpracę i zaangażowanie obecnych przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, za codzienne zrozumienie i wsparcie Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, a także wyraził ogromną wdzięczność za wieloletnią współpracę z sądami i prokuraturą. Komendant Miejski Policji w Legnicy swoje słowa skierował również do policjantek, policjantów i pracowników cywilnych Policji dziękując im za trud, wysiłek i zaangażowanie w rzetelne wypełnianie obowiązków służbowych.

W dalszej części uroczystości Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski oraz Komendant Miejski Policji w Legnicy podinsp. Zbigniew Kopij wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Z okazji Święta Policji awanse odebrało 148 policjantów, których rozkazy ze względu na rangę, podpisywane były przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu i Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy.

Wielu policjantów zostało wyróżnionych przez władze samorządowe: Prezydenta Miasta Legnicy, Starostę Legnickiego, Burmistrza Miasta Chojnów, Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice, Wójta Gminy Chojnów, Wójta Gminy Krotoszyce, Wójta Gminy Legnickie Pole, Wójta Gminy Miłkowice oraz Wójta Gminy Kunice.

Z okazji Święta Policji – Prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Legnicy postanowili wyróżnić i nagrodzić złotym piórem najlepszego dochodzeniowca Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, którym została policjantka z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu.

Wyróżnieni zostali także pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policji, do których należą policjanci i pracownicy legnickiej Policji.

Następnie honorowi goście zabrali głos, gdzie w swoich przemówieniach dziękowali wszystkim funkcjonariuszom za zaangażowanie i trud włożony w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego oraz zawsze bezpiecznego powrotu do swoich najbliższych po każdej pełnionej służbie.

Uroczystość zakończono złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu Panu nadinsp. Dariuszowi Wesołowskiemu oraz odprowadzeniem sztandaru.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na uroczystość, za wszelkie życzenia, dobre słowa, podziękowania oraz współpracę. Wszystkim awansowanym i wyróżnionym gratulujemy, a z okazji Święta Policji wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

mł. asp. Anna Tersa

 • policjant w kościele czytający Pismo Święte
 • Kapelan Ks. Józef Borowski wygłaszający w kościele homilie
 • Dowódca uroczystości podinspektor Robert Jackiewicz składający meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu nadinspektorowi Dariuszowi Wesołowskiemu
 • Zaproszeni goście
 • Policjanci awansowani stojący w szyku
 • wręczanie awansów przez Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Dariusza Wesołowskiego
 • wręczanie awansów przez Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu nadinspektora Dariusza Wesołowskiego
 • wręczanie nagród samorządowych
 • wręczanie nagród samorządowych
 • Wręczanie nagród samorządowych
 • wręczanie nagród pracownikom cywilnym
 • wręczenie złotego pióra wyróżnionej policjantce
 • wręczanie nagród związkowych
 • samorządowcy ziemi legnickiej składający życzenia
 • nadinspektor Dariusz Wesołowski Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wygłaszający przemowę
 • nadinspektor Dariusz Wesołowski Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wygłaszający przemowę
 • wyprowadzenie sztandaru Komendy Miejskiej Policji w Legnicy
 • zdjęcie grupowe
Powrót na górę strony