Bieżące informacje

Podsumowanie działań TRUCK&BUS

W miniony wtorek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania prewencyjne na terenie powiatu legnickiego pn. TRUCK&BUS ukierunkowane w szczególności na ujawnianie nieprawidłowości występujących w drogowym transporcie osób i rzeczy. Efektem pracy była kontrola 70 pojazdów.

Mundurowi już od wczesnych godzin porannych przeprowadzali kontrole busów i pojazdów ciężarowych. Działania prowadzone były przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy na terenie Legnicy i powiatu legnickiego. 
Policjanci kontrolowali pojazdy z uwzględnieniem ich stanu technicznego oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Działania ukierunkowane były na eliminację wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami dostawczymi i ciężarowymi wyeliminowanie pojazdów niesprawnych technicznie Policjanci w ramach akcji kontrolowali sposób zabezpieczenia i przewożenia ładunku. Ujawniono liczne nieprawidłowości co do stanu technicznego kontrolowanych pojazdów, w wyniku czego zatrzymanych zostało ponad 20 dowodów rejestracyjnych.  W sumie dokonano 70 kontroli z czego nałożono 45 mandatów karnych i sporządzono 3 wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali jednego kierującego będącego  w stanie nietrzeźwości oraz jednego kierującego  po użyciu środków odurzających. W działaniach wzięło udział 21 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.


asp. Katarzyna Baniewska

 

  • radiowóz policyjny na tle busa
  • policjant ruchu drogowego dający sygnał do zatrzymania kierującemu busem
  • policjanci dokonujący kontroli busa
  • policjanci dokonujący kontroli busa, kierujący przez otwarte drzwi udostępnia policjantom wnętrze pojazdu do kontroli
  • policjanci kontrolujący busa
Powrót na górę strony